Bolesti kĺbov - Artróza

  • Pamätáte si ešte na dobu, kedy vás neboleli kolená, bedrové kĺby, ruky?
  • A ako ste na tom teraz? 
  • Robí vám problémy takmer každý pohyb?

Možno vás bolesti kĺbov obmedzujú tak, že sa  budete musieť vzdať aj svojho zamestnania. A nielen toho, ale aj svojich koníčkov, práce na záhrade či zábavy s deťmi alebo vnúčatami.

Pokiaľ neurobíte nič, čo by vám pomohlo, ako to bude vyzerať za päť či desať rokov? Artróza kĺbov prináša nielen starosti a bolesť, ale častokrát býva v neskoršom veku i príčinou invalidity. Viete si to predstaviť?

Artróza kĺbov je nepríjemné a bolestivé ochorenie, ktoré postihuje chrupavku aj kosť a obmedzuje alebo vyraďuje človeka z normálneho života. Významným predispozičným faktorom týchto zmien je vyšší vek, nadváha, opakované úrazy, zápaly a preťažovanie kĺbov.  

Chrupavka je nerovná a poškodená, kĺb je bolestivý, opuchnutý a je v patologickej  konfigurácii. Pokiaľ nie je možné dosiahnuť úľavu zmenou životného štýlu alebo liekmi, využíva sa chirurgická liečba s cieľom úpravy postavenia kĺbu alebo náhrady kĺbu. Pri artróze bedrového kĺbu je často v zmysle totálnej endoprotézy bedrového kĺbu.

Bolesť kĺbov

Využitie magnetoterapie Biomag

Pri artróze kolena, bedrového kĺbu, artróze kĺbov ruky má v rámci rehabilitačnej liečby vysoké uplatnenie nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia, ktorá nemá nežiadúce vedľajšie účinky, nezaťažuje pacienta a je možné ju aplikovať aj v domácich podmienkach, čo má pre chronických pacientov veľký význam. Pri artróze bedrového kĺbu zo začiatku prednostne tlmíme bolesti nízkymi frekvenciami 4 – 6 Hz, aplikujeme denne a po útlme bolesti kombinujeme s regeneračnými programami  25 – 50 Hz. Uplatní sa hlavne protibolestivý, protiopuchový  a protizápalový efekt.

Aplikátor Biomag použitý na nohy

Skúsenosti pacientov

Napísala nám pani M.T. z Bratislavy.

Keď ma začali bolieť kolená, užívala som na radu lekára acylpyrin. Pomáhalo to. Potom ma začal bolieť žalúdok a musela som s takou liečbou prestať. To už je 20 rokov dozadu. S pribúdajúcimi rokmi pribúdali aj bolesti pravého bedrového kĺbu a členkov. Lekár ortopéd stanovil diagnózu artróza a osteoporóza. Povedal tiež, že sa s tým musím naučiť žiť. Proti bolesti sa nadopovať liekmi. Predpísal lieky a masť.

Zo svojej skúsenosti s bolesťami žalúdka som odporca liekov, preto som si Biomag kúpila. Každý deň ráno a večer si aplikujem medical program na boľavé miesta – krk, chrbtica, bedrové kĺby, kolená, päty a členky striedavo. Magnetizujem si aj vodu.

Viem, že v 65 rokoch už nebudem mať kĺby ako mladica. Ale je preč doba, keď som pri ľahnutí do postele nevedela, ako si mám ľahnúť, aby mi netrhalo v bedrových kĺboch. Bolesť kolien, členkov a tiež moja chronická bolesť hlavy ustúpili. Neužívam žiadne lieky.

Mám overené, že pri dlhšej pauze používania Biomagu sa obtiaže znovu ozvú. Takže, ako mi povedal pán doktor Bednarčík, musím už Biomag používať natrvalo k udržaniu únosného stavu. Budem to dodržiavať, pretože mi terapia pomáha zvládnuť problémy s bolesťami bez užívania chémie.

Video - MUDr. Peter Bednarčík, CSc. - Účinky 3D pulzní magnetoterapie Biomag na degenerativní stavy

16 rokov sa špecializujeme na poskytovanie špičkových služieb v oblasti liečby nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie Biomag. 

Teraz máte možnosť si prenajať veľkú zostavu Biomag Lumina FSX v hodnote 1 710 Eur len za 75  Eur mesačne.

Ak sa rozhodnete po prenájmoch zakúpiť si zostavu Biomag Lumina FSX, čiastku ktorú ste zaplatili vám odpočítame z kúpnej ceny.

Bežná cena prenájmu je 150 Eur mesačne.

Teraz len 75 Eur mesačne.