Polyneuropatia

 • Pamätáte si ešte na dobu, kedy ste necítili brnenie a pálenie nôh?
 • Nemali ste zníženú citlivosť, neistotu pri chôdze, svalovú slabosť, bolesti a kŕče svalov?
 • A ako ste na tom teraz? 

Možno vás tieto ťažkosti obmedzujú tak, že sa budete musieť vzdať aj svojho zamestnania. A nielen toho, ale aj svojich koníčkov, práce na záhrade či zábavy s deťmi alebo vnúčatami.

Pokiaľ neurobíte nič, čo by vám pomohlo, ako to bude vyzerať za päť či desať rokov?
Polyneuropatia prináša nielen starosti a bolesť, ale často býva v neskoršom veku aj príčinou invalidity. Viete si to predstaviť?

Polyneuropatia tvorí rôznorodú skupinu porúch periférnych nervov. Ide väčšinou o viacpočetné systémové postihnutie, ktoré vzniká pôsobením rôznych vnútorných aj vonkajších vplyvov (zápalové, metabolické, imúnno patogénne, toxické, vitamínové a nutričné nedostatočnosti, degeneratívne a i.).

Čo je polyneuropatia:

Polyneuropatia tvorí rôznorodú skupinu porúch periférnych nervov. Ide väčšinou o viacpočetné systémové postihnutie, ktoré vzniká pôsobením rôznych vnútorných aj vonkajších vplyvov (zápalové, metabolické, imúnno patogénne, toxické, vitamínové a nutričné nedostatočnosti, degeneratívne a i.).

Choroba polyneuropatie
Obrázok: Polyneuropatia

Príznaky polyneuropatie:

 • brnenie
 • pálenie
 • bolesti
 • znížená citlivosť
 • neistota pri chôdzi
 • svalová slabosť
 • bolesti a kŕče svalov
 • a ďalší rad príznakov...

V dôsledku diabetesu sa vyvíja diabetická neuropatia a mikroangiopatia,  ktorá vedie k  výraznému zhoršeniu podmienok pre kvalitné zásobovanie tkanív dolných končatín kyslíkom a živinami – vzniká tzv. diabetická noha.

Pri zlom korigovaní diabetesu a postupu diabetickej polyneuropatie dochádza k hromadeniu kyslých metabolitov v tkanivách a ďalšiemu zhoršovaniu stavu. Výsledkom sú trofické zmeny, ktoré vedú až k bercovým vredom a amputácii končatín.

Viacej informácii: diabetická polyneuropatia a polyneuropatia dolných končatín.

Polyneuropatia liečba - využitie magnetoterapie Biomag  

Nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia nemá nežiadúce vedľajšie účinky, nezaťažuje  pacienta a je možné ju aplikovať aj v domácich podmienkach, čo má pre chronických pacientov veľký význam. Z prehľadu symptomatickej a podpornej liečby vidíme, že zmeny v tkanivách, ktoré vznikajú  po aplikácii nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapii Biomag sú presne tie žiadúce efekty, o ktoré sa snažia aj ostatné liečby a ktorými pozitívne ovplyvňujeme celý rad príznakov pri  neuropatii.

Magnetoterapia je optimálnou podpornou liečbou pri všetkých typoch polyneuropatie. Modifikuje imunitný systém a reakcie, pôsobí protizápalovo, tlmí bolesť, zlepšuje stav prekrvenia a metabolický obrat v tkanivách, zlepšuje okysličenie tkanív a podporuje regeneráciu poškodených nervov a tkanív.

Skúsenosti pacientov

 Napísal nám pán Š.M z L.

Srdečný pozdrav vám všetkým. Som človek, ktorý prekonal aj 3 roky nútených prác v baniach, čo vám napovie že mám v sebe toľko zdravotných problémov, ktoré je potrebné nejako riešiť. Mám diabetes už viac ako 45 rokov – následky poznáte – diabetická polyneuropatia.

Prejavovalo sa to rôzne, či už ako stupňujúce bolesti kĺbov, slabosťou, malátnosť, pri spaní bolesti kĺbov aj svalov. Pred tým, ako som sa dostal k vášmu prístroju používal som Kosmo disk, ktorý musím tiež trošku pochváliť. No pri vašom zariadení sa bolesti kĺbov doslova znížili na minimum, takže v noci nepoznám bolesť ani v rukách, ani v nohách. I psychicky som na tom lepšie. Aj doma na záhradke môžem aj v mojom pokročilom veku robiť skoro všetko ako za mladých čias. A to je už čo povedať. Moja manželka na začiatku prístroju veľmi neverila. Dnes môžem potvrdiť, že po dlhšom používaní Biomagu sa začala cítiť lepšie a dokonca mi prístroj nechce ani požičiavať. Ustupujú jej hlavne bolesti chrbtice a rúk.

Teraz obaja hovoríme, aj keby sme si mali požičať, tak si Biomag kúpime. Veď čo je vzácnejšie pre chorého človeka ako je zdravie?

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag – Teraz úplne zadarmo !

Spoločnosť FINEST Slovakia, spol. s r.o. poskytuje možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celej Slovenskej republike.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať. Obvykle sa cena vyskúšania pohybuje okolo 70 €, podľa vzdialenosti od najbližšieho zástupcu spoločnosti.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu u Vás – Teraz úplne zadarmo!

Zároveň Vás pracovník našej spoločnosti bude informovať o cene prístrojov.

Meno a priezvisko*
Mesto, ulica a č.d.*
PSČ*
Telefón *
E-mailová adresa*
Súhlas

Pri aplikácii magnetoterapie dodržiavame tieto zásady:

 1. Naším vyškoleným pracovníkom overujeme či máte alebo nemáte kontraindikáciu na magnetoterapiu.
 2. Keď nemáte kontraindikáciu, zadarmo si vyskúšate prvú aplikáciu magnetoterapie Biomag
 3. Ak budete mať po vyskúšaní záujem o dlhodobejšie používanie, môžete si zostavu  prenajať alebo zakúpiť.
 4. Používanie zostavy Biomag schvaľujú odborní lekári.