Polyneuropatia

  • Pamätáte si ešte na dobu, kedy ste necítili brnenie a pálenie nôh?
  • Nemali ste zníženú citlivosť, neistotu pri chôdze, svalovú slabosť, bolesti a kŕče svalov?
  • A ako ste na tom teraz? 

Možno vás tieto ťažkosti obmedzujú tak, že sa budete musieť vzdať aj svojho zamestnania. A nielen toho, ale aj svojich koníčkov, práce na záhrade či zábavy s deťmi alebo vnúčatami.

Pokiaľ neurobíte nič, čo by vám pomohlo, ako to bude vyzerať za päť či desať rokov?
Polyneuropatia prináša nielen starosti a bolesť, ale často býva v neskoršom veku aj príčinou invalidity. Viete si to predstaviť?

Polyneuropatia tvorí rôznorodú skupinu porúch periférnych nervov. Ide väčšinou o viacpočetné systémové postihnutie, ktoré vzniká pôsobením rôznych vnútorných aj vonkajších vplyvov (zápalové, metabolické, imúnno patogénne,  toxické, vitamínové a nutričné nedostatočnosti, degeneratívne a i.).

Základné prejavy sú brnenie, pálenie, bolesti, znížená citlivosť, neistota pri chôdzi,  svalová slabosť, bolesti a kŕče svalov a ďalší rad príznakov.

V dôsledku diabetesu sa vyvíja neuropatia a mikroangiopatia,  ktorá vedie k  výraznému zhoršeniu podmienok pre kvalitné zásobovanie tkanív dolných končatín kyslíkom a živinami – vzniká tzv. diabetická noha. Pri zlom korigovaní diabetesu a postupu diabetickej polyneuropatie dochádza k hromadeniu kyslých metabolitov v tkanivách a ďalšiemu zhoršovaniu stavu. Výsledkom sú trofické zmeny, ktoré vedú až k bercovým vredom a amputácii končatín.

Využitie magnetoterapie Biomag  pri polyneuropatii

Nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia nemá nežiadúce vedľajšie účinky, nezaťažuje  pacienta a je možné ju aplikovať aj v domácich podmienkach, čo má pre chronických pacientov veľký význam. Z prehľadu symptomatickej a podpornej liečby vidíme, že zmeny v tkanivách, ktoré vznikajú  po aplikácii nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapii Biomag sú presne tie žiadúce efekty, o ktoré sa snažia aj ostatné liečby a ktorými pozitívne ovplyvňujeme celý rad príznakov pri  neuropatii. Magnetoterapia je optimálnou podpornou liečbou pri všetkých typoch polyneuropatie. Modifikuje imunitný systém a reakcie, pôsobí protizápalovo, tlmí bolesť, zlepšuje stav prekrvenia a metabolický obrat v tkanivách, zlepšuje okysličenie tkanív a podporuje regeneráciu poškodených nervov a tkanív.

MUDr. Peter Bednarčík, CSc.
vedúci lekársky poradca
Mobil: +420 777 592 222
Email: peter.bednarcik@biomag.cz

 Napísal nám pán Š.M z L.

Srdečný pozdrav vám všetkým. Som človek, ktorý prekonal aj 3 roky nútených prác v baniach, čo vám napovie že mám v sebe toľko zdravotných problémov, ktoré je potrebné nejako riešiť. Mám diabetes už viac ako 45 rokov – následky poznáte – diabetická polyneuropatia.

Prejavovalo sa to rôzne, či už ako stupňujúce bolesti kĺbov, slabosťou, malátnosť, pri spaní bolesti kĺbov aj svalov. Pred tým, ako som sa dostal k vášmu prístroju používal som Kosmo disk, ktorý musím tiež trošku pochváliť. No pri vašom zariadení sa bolesti kĺbov doslova znížili na minimum, takže v noci nepoznám bolesť ani v rukách, ani v nohách. I psychicky som na tom lepšie. Aj doma na záhradke môžem aj v mojom pokročilom veku robiť skoro všetko ako za mladých čias. A to je už čo povedať. Moja manželka na začiatku prístroju veľmi neverila. Dnes môžem potvrdiť, že po dlhšom používaní Biomagu sa začala cítiť lepšie a dokonca mi prístroj nechce ani požičiavať. Ustupujú jej hlavne bolesti chrbtice a rúk.

Teraz obaja hovoríme, aj keby sme si mali požičať, tak si Biomag kúpime. Veď čo je vzácnejšie pre chorého človeka ako je zdravie?

Ako kúpiť

Prístroje Biomag sú zdravotnícke prostriedky triedy IIa., preto naším vyškoleným pracovníkom  osobne  overujeme či máte alebo nemáte kontraindikáciu na magnetoterapiu. Vyplňte kontaktný formulár a naši pracovníci preberú s Vami všetko, čo Vás bude zaujímať.  

Meno a priezvisko*
Mesto, ulica a č.d.*
PSČ*
Telefón *
E-mailová adresa*
Súhlas

Kde kúpiť

Ponúkame Vám  možnosť prvej  aplikácie magnetoterapie Biomag zadarmo v pohodlí Vášho domova.  Termín a čas stretnutia s Vami telefonicky dohodneme. 

Pri aplikácii magnetoterapie dodržiavame tieto zásady:

  1. Naším vyškoleným pracovníkom  osobne  overujeme či máte alebo nemáte kontraindikáciu na magnetoterapiu.
  2. Keď nemáte kontraindikáciu, zadarmo si vyskúšate aplikáciu magnetoterapie Biomag
  3. Ak budete mať po vyskúšaní záujem o dlhodobejšie používanie, môžete si zostavu  prenajať alebo zakúpiť.
  4. Používanie zostavy Biomag schvaľujú odborní lekári.